Семінар-практикум практичних психологів

Відбувся семінар-практикум практичних психологів

27 листопада 2014 року  на базі Негровецької ЗОШ I-III ступенів відбувся районний семінар-практикум  за участю практичних психологів та соціальних педагогів на тему: „Психолого-педагогічний супровід навчання дітей з особливими освітніми потребами”.

Головною метою соціального розвитку сучасного суспільства є  повага  до людського розмаїття, встановлення принципів солідарності та безпеки, що  забезпечує    захист  та    повну    інтеграцію  у  соціум  усіх  верств  населення,  в  тому числі й осіб з обмеженими можливостями. Однією з таких форм навчання є інклюзивне навчання, як  гнучка, індивідуалізована система освітніх послуг, що ґрунтується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права здобувати її за місцем проживання, що передбачає навчання дитини з особливими навчальними потребами в умовах загальноосвітнього закладу  за місцем проживання спільно з їх здоровими однолітками.  З метою поглиблення знань  психолого-педагогічного супроводу навчання дітей з особливими освітніми потребами
Основним із головних завдань інклюзії є відгук на широкий спектр освітніх проблем у шкільному середовищі та поза його межами.

Адже головною метою психолого-педагогічного супроводу є формування позитивної думки дітей з особливими освітніми потребами, сприяння розвитку їх індивідуальних рис, самопізнанню, самореалізації та інтеграції в суспільство, нормалізація порушень фізичного й психічного розвитку.                                                                                                                                                                                Особливо важливим є сприймання школи учнями даної категорії дітей не тільки як джерела знань, а й як місця, де їм цікаво, де вони комфортно почуваються та можуть проявити свої здібності, відчути власну успішність і отримати необхідну підтримку. Функція  психолога зробити так, щоб кожен учень щодня йшов до школи не тільки тому, що ,,повинен", а й тому, що ,,хоче" і ,,може" добре вчитися.

План проведення семінару-практикуму практичних психологів та соціальних педагогів

• 9.00.   Зустріч учасників семінару

• 9.25.  Відкриття семінару .

Про необхідність активізації роботи психологів та соціальних педагогів, створення умов для надання учням з особливими освітніми потребами психологічної допомоги, посилення уваги до них  говорила  Маслей О. Ф., методист відділу освіти з психологічної служби, завідувач РПМПК ,а також ознайомила з планом роботи семінару-практикуму.

9.35.   Презентація школи.

Ярема В. В.,директор Негровецької ЗОШ I-IIIст.

9.45. Важливою темою у роботі семінару було питання з попередження насильства над дітьми. Про співпрацю соціальних служб з психологічною службою району виступили завідувач сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей Ільницький А.М. та головний спеціаліст Міжгірського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Стриженюк С.С.

10.05. Особливості роботи психологів з попередження жорстокого поводження з дітьми презентувала присутнім психолог Міжгірської СЗОШ І-ІІІ ст. ім. А.Волошина Шовак Н.В.

• 10.15.  Про організаційно-методичні аспекти роботи асистента вчителя у сфері забезпечення здобуття якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами розповів

Беля В. В., асистент вчителя Негровецької ЗОШ I-III ст.

• 10.25.  Мультимедійне тренінгове заняття ,,Пізнай себе і ти   побачиш -  світ прекрасний…" в інклюзивному  8 – А класі провела

Ледней М. В., практичний психолог Негровецької ЗОШ I-III ст.

Головною метою заняття було   сприяти розвитку самопізнання, рефлексії й упевненості в собі, створити     умови для виникнення готовності до сприйняття почуттів інших людей і  до вираження власних почуттів, допомогти отримати досвід позитивної взаємодії між учнями в класі. Учні  взяли участь у вправах, виконували різноманітні завдання та  переглянули відеоролик ,,Притча    про двох вовків" , відпочили під приємну музику за допомогою релаксаційної вправи  ,,Квітковий дощ". На завершення заняття на учнів   чекав сюрприз . За кожне виконане завдання вони отримували конверт    із пазлом,   а  в  кінці заняття   відкрили конверти і склали  спільну фотографію  за 5 клас. Кожен учасник тренінгу побував у ролі дітей, які  мають  обмежені     можливості.

Релаксація ,,Квітковий дощ"

Кожен учасник тренінгу побував у ролі  дітей, які мають певні обмежені можливості.

• 11.15.  Виховна година  ,,Моя маленька Батьківщина"Кінаш К. В., класний керівник інклюзивного 4- А класу

Учень з особливими освітніми потребами за допомогою асистента вчителя пише листа батькові, який знаходиться на даний час в зоні АТО.

Під час обговорення

• 11.50. На семінарі детально проаналізовано результати районного анкетування учнів 9-10 класів «Молодь і протиправна поведінка», зроблено відповідні висновки та вироблено практичні рекомендації щодо усунення негативних явищ в учнівському середовищі.